Kto by to bol povedal že do toho ten Peťo tak rýchlo skočí? 😀

Počas môjho polročného pobytu v Nórsku ma zastihol nečakaný telefonát. Volal mi kamarát Peťo, že sa bude ženiť. Najprv teda povedal, že len zháňa fotografa na kamarátovu svadbu, ale keďže nie je veľmi dobrý herec, rýchlo som ho prekukol. No a keď povedal, o akú parádnu svadbu pôjde, nemohol som odolať!

Bola to moja prvá svadba na ktorej som sa zúčastnil ako fotograf a druhá vôbec, pričom na tej prvej som mal asi 7 rokov 😀 Preto som mal pred svadbou mierne stresy, ale bral som to ako výzvu. No a ako sa tak pozerám na tie fotky, nedopadlo to úplne najhoršie. A tak som sa chcel o pár fotiek s Vami podeliť.

Svadba sa konala v skanzene vo Veľkom Klíži. Pekné rustikálne priestory boli doplnené o svadobčanov v ešte krajších krojoch. No skrátka nič fotogenickejšie som si skoro ani nemohol priať.

Svoje ÁNO si povedali Katka a Peťo v neďalekom kostole. Tomu predchádzala odobierka a nasledovalo pílenie dreva, rozbíjanie taniera a zametanie črepov, konzumácia soli, chleba a cukru, hostina, tanec, zábava, čepčenie, no skrátka všetko ako sa sluší a patrí.

Pre mňa to bol veľký zážitok, keďže som väčšinu z tých vecí videl po prvý krát v živote. Svadba to bola skutočne krásna novomanželia zamilovaní, hostia veselí a jedlo a pitie skvelé. Prajem Katke a Peťovi, nech im to vydrží na veky vekov a nech im malý Valér, ktorý sa čoskoro pridá do ich rodiny, prináša radosť a šťastie do každého dňa.

error: